نحوه نوشتن نامه برای خود

how write a letter to yourself

آیا می خواهید نامه ای برای خود آینده خود بنویسید ، اما نمی دانید از کجا شروع کنید؟ بیایید آن را به مراحل مختلف بشکنیم:

1. برخی از سؤالات را از خود بپرسید

چه درس هایی را یاد گرفته ام تا این مرحله از زندگیم؟ زندگی مطمئناً به شما دانش گران بهایی خواهد بخشید … به خودتان کمک کنید تا آن را کلامی کنید.

من به چه اهدافی رسیده ام؟ چه کسی به من در راه کمک کرد؟ چگونه از آنها تشکر کردم؟ بعضی اوقات ما آنقدر متعهد به رسیدن به هدف بعدی هستیم که فراموش می کنیم از پیروزی هایمان لذت ببریم و از افرادی که در رسیدن به اوج بهمان کمک کردند تشکر کنیم. قدردانی و شادی بسیار مهم هستند.

آیا من خوشحال هستم؟ شاید ، یکی از مهمترین سؤالات همین باشد. همه ما می خواهیم شاد باشیم و گاهی فراموش می کنیم که حتی برای یک ثانیه از آن لذت ببریم. از سلامتی بدنتان لذت ببرید ، از شریک زندگی خود لذت ببرید ، از بچه هایتان لذت ببرید ، از صبح زیبا و یک فنجان آب پرتقال لذت ببرید و در اینجا 100 مورد دیگر وجود دارد که باید از آن ها سپاسگزار باشیم.

چه چیزی برای من مهم است؟ این سوال باعث می شود ارزش های خود را دوباره تعریف کنید. مسائل مهم ممکن است با گذشت زمان تغییر کند ، بنابراین فکر کردن در مورد این ایده مفید است.

آیا من این زندگی را برای خودم درست می کنم؟ اگر سعی می کنید انتظارات همه دیگران را برآورده کنید ، ممکن است خیلی دور از انتظارات خود باشید.

آیا وقت کافی را صرف چیزهای مهم می کنم؟ این سوال به شما کمک می کند که توجه کافی به موارد اساسی زندگی خود داشته باشید یا خیر.

آیا من به اندازه کافی از سلامتی خودم و خودم مراقبت می کنم؟ بعضی از افراد دقیقاً مانند ظروف با بدن خود رفتار می کنند بدون این که توجه کنند بدنشان یک وسیله نقلیه برای انتقالشان است و باید از آن مراقبت کرد. اگر می دانستید که قصد دارید این ماشین را تا آخر عمر داشته باشید ، چگونه با آن رفتار خواهید کرد؟

2. باورهای فعلی خود را با ما در میان بگذارید

از اصول و عقاید فعلی خود در زمینه های زندگی به آینده خود بگویید:

خانواده: اگر شخصی در خانواده شما مرتکب اشتباهی شده است که می خواهید از آن جلوگیری کنید ، به آینده خود در مورد آن بگویید. شما می خواستید پدرتان کمتر کار کند و زمان بیشتری را با شما بگذراند؟ پس ، به آینده خود بگویید که زمان خانواده را اولویت بندی کنید.

دوستان: دوستان خود را شرح دهید و چرا نزدیک این افراد هستید. در مورد برخی از موقعیت های خنده دار و یا در مورد برخی از لحظات گرانب ها بنویسید ، وقتی این شخص واقعاً به شما کمک کرده است.

سلامتی: در مورد چگونگی حفظ سلامتی خود به آینده خود بگویید. در مورد نحوه زندگی و عادات سبک زندگی که باید چسبیده به آن یادآوری کنید.

روابط: چه اهمیتی در رابطه شما دارد؟ به چه نوع شریکی جذب می شوید؟ چه ویژگی های شخصیتی را می خواهید در شریک زندگی آینده خود ببینید؟

حرفه: اهداف و برنامه های شغلی خود را با ما در میان بگذارید. به خود بگویید که در حال حاضر برای کار چه کاری انجام می دهید و جاه طلبی های شما چیست. پس از این ، ممکن است شما بخواهید اکنون این قسمت را تحلیل کنید و یک برنامه گام به گام برای دستیابی به اهداف واقعی ایجاد کنید.

معنویت اصول معنوی شما چیست؟

به چی اعتقاد داری؟ چگونه از تمرین معنوی خود حمایت می کنید؟ در شرایط سخت ، آیا ارتباط ما با خدا است که در واقع به ما کمک می کند؟ بنابراین ، ارزش ها و اصول خود را یادآوری کنید.

امور مالی و پول: وضعیت مالی فعلی خود را با آینده خود در میان بگذارید.

 

3. چیزهایی را که می خواهید در آینده تغییر دهید تعریف کنید

این مهمترین قسمت نامه شماست که به شما کمک می کند تا تجربه زندگی خود را پردازش کنید و به نسخه بهتری از خود تبدیل شوید.

  • چه چیزی را باید به خاطر بسپارم؟
  • اهداف من برای آینده چیست؟
  • چه عادت هایی را هرگز نباید انجام دهم؟
  • از تجربیاتم چه چیزهای را یاد گرفتم؟
  • چه روابطی نیاز به توجه بیشتری دارند و چه مواردی باید حل شوند؟
  • چه چیزی را باید از زندگی خودم حذف کنم؟ چه چیزی را باید به زندگی خود اضافه کنم.

4. نامه خود را با یک تاریخ به آینده خود پست کنید

نامه خود را به گونه ای ذخیره کنید که پیش از زمان خواندن آن دچار وسوسه نشوید ، بلکه به شکلی نیز فراموشش کنید.

ما بهترین راه را برای شما داریم به آینده خود نامه بنویسید و کرم شب تابِ ما نامه را در تاریخ مشخص شده توسط خودتان در اختیارتان قرار می دهد.

اگر این سؤالات کافی نیستند که نامه به آینده خود را بنویسید ،

پیشنهاد میکنم این مقاله را حتما بخوانید: 21 سؤال سخت برای پرسیدن از خود

برای نوشتن نامه به آینده روی دکمه زیر کلیک نمایید

نامه خود را بنویسید

هر چه زودتر شروع کنید تا هر چه بیشتر از زندگی خود لذت ببرید تا هر چه بیشتر قدر لحظه‌ها و ثانیه‌های خود را بدانید.

نامه خود را بنویسید تا ما از طریق ایمیل یا به درخواست شما از طریق تلگرام در تاریخی که مشخص می کنید در اختیارتان قرار دهیم.

مقالات