نامه به آیندت رو بنویس

نامه‌ای به آینده‌ی خودم

نامه به آینده
به آینده خود نامه بنویسید

به آینده خود نامه بنویسید؟ همه ما از قدیم‌الایام با نامه و رسم نامه نوشتن آشنایی داریم، در زمان‌هایی که رسانه‌ها توسعه پیدا نکرده بودند و تکنولوژی به معنای امروزی وجود نداشت نامه نوشتن لذت زیادی داشت، برای عزیزانمان، دوستانمان به بهانه‌های مختلف نامه می‌نوشتیم و محبت خود را ابراز می‌کردیم و گاهی هم ناراحتی‌مان را.

شاید به این موضوع که به آینده خود نامه بنویسید فکر کرده باشید، شاید هم ایده‌ی آن به ذهنتان خطور کرده باشد ولی هنوز مجال نوشتن آن را پیدا نکرده باشید. نوشتن نامه به آینده می‌تواند بسیار جالب باشد زیرا معمولاً درگذر زمان اهداف فراموش می‌شوند نوشتن نامه می‌تواند یادآور مسائل ریزودرشت همه‌ی ما باشد.

هر شخص ممکن است زمان خاصی را برای خودش مشخص کند مثلاً بازه زمانی یک سال، دو سال و … مسلماً برای نوشتن این نامه نیاز به تخیل، هیجان و احساس وجود دارد، از به کار بردن این سه موضوع در نوشتن هراس نداشته باشید و با آزادی کامل بنویسید. حتی ممکن است تأثیر خوبی از برنامه‌ای که در ذهنتان است نداشته باشید و از این قضیه ناراحت نباشید چون قبل از اینکه اتفاق بیفتد آن را دیده‌اید و می‌توانید باتدبیر آن را مدیریت کنید.

فضای مناسبی برای خود فراهم کنید قلم‌به‌دست شوید و به آینده خود نامه بنویسید، از برنامه‌های خود بنویسید، چالش‌ها و دغدغه‌های خود را بنویسید، تصمیماتی که گرفتید و تصمیم‌های مهمی که قرار است بگیرید، از مسائل پیش‌بینی‌نشده‌ای که برایتان اتفاق افتاد و شمارا به این قضیه آگاه کرد که ممکن است هر زمان این مسائل در زندگی‌تان پیش آید.

آینده‌ی من سلام، می‌خواهم برایت نامه بنویسم و همه‌ی زندگی‌ام را بگویم، از تو می‌خواهم به حرف‌هایم گوش دهی و نسبت به من پذیرش بدون قید و شرط داشته باشی و مرا همان‌گونه که هستم بپذیری.

همه ما کم‌وبیش در زندگی کارهایی انجام داده‌ایم و برخی از آن‌ها به شکست و بعضی از آن‌ها به موفقیت ختم شده است، مسلماً آن‌هایی که به شکست منجر شده است تلخ هستند ولی باعث تجربیات بیشتر من و گرفتن درس‌های مهمی بوده است که قطعاً برای ادامه زندگی هم نیاز بودند.

ازجمله درس‌هایی که می‌توان از آن نام برد وابسته نشدن به انسان‌ها، اعتماد کردن به دیگران در صورت شناخت کامل، ریسک‌پذیر بودن و نترسیدن از شروع کارهای جدید، مشاوره گرفتن از افراد متخصص درزمینه هایی که در آن با مشکل مواجه بودم.

به آینده خود نامه بنویسید و اهدافتان را یادآور شوید

به آینده خود نامه بنویسید شیوه خوبی است که در آینده فراموش نکنیم چه اهدافی داشتیم و به کدام هدف‌هایمان رسیدیم. درس خواندن و تحصیلات عالی برای من یک هدف بود و تا حدی که شرایط به من اجازه داد به آن رسیدم، مشاوره کردن با افراد و همدلی با آن‌ها و شنیدن درد و دل آن‌ها برایم همیشه جذاب بوده و یک هدف که تا حد توان سعی کردم این کار را به نحو احسنت انجام دهم.

خوشحالی من نسبی است، زمانی شاد و زمانی گرفته و گه گاهی مضطرب و با تنش ولی همیشه تمام سعی‌ام این بود که شاد باشم و این حسم را به اطرافیانم منتقل کنم و همین راضی نگه‌داشتن دیگران بیشتر وقت‌ها مرا آزرد ولی من به روی خودم نیاوردم و از درون عذاب کشیدم. آینده برایت می‌نویسم که قصد دارم اول خودم برای خودم مهم باشم زیرا فهمیدم عزت‌نفس یعنی احساس خود ارزشمندی و تا برای خودم ارزش و احترام قائل نباشم دوست داشتن دیگران محال است.

آینده، من برای رسیدن به تو تلاش‌های فراوانی کردم، سختی‌های زیادی را به جان خریدم که شاید به آرزوها و اهدافم در آینده برسم. به آینده خود نامه بنویسید ایده جالبی است برای برنامه‌ریزی دقیق‌تر و مدیریت بهتر برای رسیدن به آرزوهایی در آینده.

برای همه ما انسان‌ها و مسائلی مهم‌تر هستند و برای آن مسائل مهم تلاش می‌کنیم، به آینده خود نامه می‌نویسم و به آن تأکید می‌کنم که دوست دارم برای خودم زندگی کنم به‌دوراز حاشیه‌های اطرافیان می‌خواهم باب میل خودم زندگی کنم، می‌خواهم درجایی زندگی کنم به‌دوراز انسان‌های خودخواه و بی‌مسئولیت، دور از تلخی‌ها و ناملایمت جایی سراسر از آرامش و زیبایی.

می‌گویم تا به امروز وقت زیادی برای مسائل مهم زندگی مثل فرزند و همسر نگذاشتم ولی جزو برنامه آینده‌ام است که زمان بیشتری را صرف این افراد و امور مهم زندگی‌ام بکنم تا احساس رضایت بیشتری نصیبم شود وزندگی‌ام به آرامش زیادی برسد.

به آینده می‌نویسم که طی این سال‌ها از خودم، روحم روانم و جسمم آن‌طور که شایسته بود مراقبت نکردم و هر چیز پیش‌پاافتاده‌ای مرا رنجاند و روزبه‌روز مرا فرسوده‌تر کرد، من باید جوابگوی ظلمی که به خودم کردم باشم باید بگویم اشتباه کردم و از خودم بابت این چندین سال عذرخواهی می‌کنم و تشکر می‌کنم بابت صبوری‌اش.

هر فردی باورها و اعتقاداتی دارند و من هم مثل بقیه افراد باورهایی در زندگی‌ام داشتم و دارم، خانواده، دوستان شغل و مسائل دیگری ازاین‌دست هستند که حاضرم برای آن‌ها از جان‌مایه بگذارم چون جزء ارزش‌های من به‌حساب می‌آیند و به آینده می‌گویم دلم می‌خواهد برخی از ارزش‌های خود را متعادل‌تر کنم و برخی دیگر را محکم‌تر.

به آینده خود نامه بنویسید، نامه‌ای همراه با رؤیاپردازی

به آینده خود نامه بنویسید و از تمام باورهایتان حرف بزنید، از رؤیاهایتان بگویید و خودتان را تخلیه کنید به او بگویید دارم باقدرت می‌آیم تا به تو برسم، باانگیزه‌های بیشتر و برنامه‌های مدون‌تر. به آینده می‌گویم می‌خواهم بیایم تا هرچه بیشتر خودم را تغییر دهم، اطرافم را، افکارم را، به او می‌گویم در تغییر دادنم کمکم کند و پشتوانه‌ی من باشد.

به آینده خود نامه بنویسید که هیچ‌کس بهتر، مورد اعتماد تر و سنگ صبورتر از آن پیدا نمی‌کنید و بگویید آینده مرا دریاب و منتظرم بمان که این بار می‌خواهم فقط موفق شوم و شاد باشم. از اهداف این موضوع که به آینده خود نامه بنویسید می‌توان به فکر کردن بدون مرز به آینده اشاره کرد و اینکه هیچ محدودیتی در نوشتن نداریم زیرا قرار است فقط خودم خواننده‌ی آن باشم.

مسلماً موضوع به آینده خود نامه بنویسید می‌تواند برای هر فرد بسیار متفاوت باشد زیرا هر انسانی اهداف افکار ارزش‌ها و باورهای مختص به خودش را دارد و این نامه می‌تواند سراسر شوق و امید و یا پر از استرس و نگرانی و یاس باشد و همین است که این نامه را خواندنی و منحصربه‌فرد می‌کند.

به آینده خود نامه بنویسید تا از زندگی خود بیشتر لذت ببرید

به آینده خود نامه بنویسید می‌تواند هم یک شاخص گذاری برای افراد باشد، هم یک ریل‌گذاری در راستای یک هدف‌گذاری و یک هدف‌گذاری در قالب توانایی و قابلیت‌هایی که در خود سراغ داریم.

حال باید ببینیم که ما آینده را چقدر دور می‌بینیم و چه بازه‌ی زمانی رابین خود و آینده‌ای که می‌خواهیم برای آن نامه بنویسیم در نظر گرفته‌ایم.

با این تعریف و یا با این برداشت می‌توانیم برای خود اهداف کوتاه‌مدت، میان‌مدت و بلندمدت طراحی کنیم و بر اساس هرکدام از این اهداف شاخص گذاری کنیم و بر اساس این شاخص‌ها ریل‌گذاری کنیم.

وقتی به ما می‌گویند به آینده خود نامه بنویسید یعنی داریم وارد کارزاری می‌شویم که خودمان عاقبت آن را با قلم خود پیش‌بینی می‌کنیم. درواقع وقتی گفته می‌شود به آینده خود نامه بنویسید درواقع موضوع درس انشاء نیست و باکمی تأمل و تفکر خواهیم دانست که موضوع درس زندگی است، موضوع درس انسانیت است و یا زیباتر بگوییم موضوع درس معنویت است.

کلمه انسان از نسیان به معنی فراموشی گرفته‌شده است، این یعنی اینکه انسان موجودی فراموش‌کار است و این فراموشی درگذر زمان کاملاً محسوس خواهد بود.

وقتی می‌گویند به آینده خود نامه بنویسید درواقع از ما می‌خواهند که با نوشتن برنامه‌ها و آرزوها و ثبت خواسته‌های قلبی‌مان از خدای بزرگ فراموشی را فراموش کنیم و در آینده ببینیم هر آنچه از خدا خواستیم و یا هر آنچه به آن فکر کردیم و برای داشتنش تمرکز کردیم و دست‌آخر داشتنش را تجسم کردیم را دارا شده‌ایم و به آن رسیده‌ایم و باید به شکر گذاری بپردازیم.

در نگاه دوم و زیباتر، درس دیگری که این نگرش یعنی به آینده خود نامه بنویسید به ما می‌دهد درس خوب زندگی کردن است. شعاری که خیلی‌ها می‌دهند و به گوش همه‌ی ما آشناست ولی به آن دل نداده‌ایم و آن را جدی نگرفته‌ایم. آن‌هم این شعار که زندگی یعنی لذت بردن از مسیر نه فکر کردن به مقصد. وقتی به آینده ای که الآن داریم برایش نامه می‌نویسیم می‌رسیم خواهیم دید که زندگی همان دریایی بوده است که درونش غوطه‌ور بوده‌ایم و ندانستیم که درون آبی هستیم پر از صدف و مروارید و جاذبه‌های طبیعی. فقط به بیرون آمدن از آب فکر کرده‌ایم و کنجکاوی بی‌دلیل در خصوص فضای بیرون از آب.

حتماً همین‌الان قلم بردارید و به آینده‌ خود نامه‌ بنویسید تا بدانید در کجای راه هستید و قصد دارید به کجا بروید. هر چه زودتر به آینده خود نامه بنویسید تا از رمز و راز این اقدام شگفت‌انگیز آگاه شوید و از آن لذت ببرید و شاید در همین نامه آینده خود را تغییر دهید.

این اقدام می‌تواند نگرشی نوین و دیدگاه ارزنده‌ای را به شما هدیه نماید که تابه‌حال و درواقع تا زمان نگارش این نامه از آن غافل بوده‌اید. هر چه زودتر شروع کنید تا هر چه بیشتر از زندگی خود لذت ببرید و هر چه بیشتر قدر لحظه‌ها و ثانیه‌های خود را بدانید.

برای نوشتن نامه به آینده روی دکمه زیر کلیک نمایید

نامه خود را بنویسید

هر چه زودتر شروع کنید تا هر چه بیشتر از زندگی خود لذت ببرید تا هر چه بیشتر قدر لحظه‌ها و ثانیه‌های خود را بدانید.

نامه خود را بنویسید تا ما از طریق ایمیل یا به درخواست شما از طریق تلگرام در تاریخی که مشخص می کنید در اختیارتان قرار دهیم.

مقالات